ביטוח סיעודי משקי טנא

ביטוח סיעודי

מהו ביטוח סיעודי?

ביטוח סיעודי הינו ביטוח אשר נועד לאפשר קיום בכבוד לאדם המגיע למצב סיעודי. אדם סיעודי הינו אדם אשר אינו מסוגל לבצע פעולות יומיומיות בסיסיות בסיסיות ו/או נזקק להשגחה קבועה.

למה כדאי לרכוש ביטוח סיעודי?

התמיכה המוענקת על ידי מוסדות המדינה לאדם במצב סיעודי איננה מאפשרת קיום בכבוד. אף אחד מאתנו לא רואה את עצמו נקלע למצב סיעודי, אפילו המחשבה על כך מפחידה, אבל כשזה קורה ההתמודדות עם אדם שהפך לחולה סיעודי דורשת מהמשפחה כוחות רבים – פיזיים, נפשיים וכמובן משאבים כספיים רבים. מעבר להתמודדות הלא פשוטה עם המצב, המשפחה עלולה למצוא את עצמה מתמודדת עם פגיעה חמורה ברמת ההכנסה. החולה הסיעודי הופך למעמסה על משפחתו החייבת לטפל בו ולהשקיע בכך סכומי כסף רבים. טיפול סיעודי דורש הוצאות רבות אשר החולה ומשפחתו חייבים לממן כמעט בכוחות עצמם, בין אם הטיפול בבית ובין אם במוסד ייעודי. מוסדות המדינה מעניקים סיוע חלקי בלבד. ביטוח סיעודי הוא רשת ביטחון לך ולמשפחתך מפני “נפילה” לבור כלכלי.

מי מוגדר כחולה סיעודי?

אדם העונה לאחד משני הקריטריונים הבאים: אדם הסובל ממצב בריאות ותפקוד ירודים ואינו מסוגל לבצע פעולות יומיומיות בסיסיות, או אדם הסובל מתשישות נפש הנגרמת ממחלת האלצהיימר או דמנציה שבגינה נזקק האדם להשגחה קבועה.

האם מצב סיעודי מתרחש רק בזיקנה?

מקובל לחשוב שכן, אך זו טעות. כל אחד, בכל גיל, יכול להפוך לחולה סיעודי בשל סיבות רבות: תאונות דרכים, תאונות אחרות או מחלות שונות.

מה כרוך בטיפול בחולה סיעודי?

האחריות לטיפול בחולה סיעודי מוטלת על משפחתו של החולה. עלויות הטיפול בחולה סיעודי גבוהות מאוד ועלולות להגיע לסכום של כ- 8,000 ₪ בחודש ואף יותר. חולה סיעודי יכול להיות מטופל בביתו או במוסד סיעודי. במקרה של טיפול בבית, ביטוח לאומי מסייע רק אם החולה הגיע לגיל הפרישה ועומד בקריטריונים של חולה סיעודי ובמבחן הכנסה המוכיח שהמשפחה אינה יכולה לממן את האשפוז בכוחות עצמה. הסכום המתקבל מביטוח לאומי נקבע לפי מידת התלות של החולה הסיעודי במטפליו או לפי מידת ההשגחה שהוא זקוק לה, ולא עולה על 18 שעות בשבוע של מטפל בביתו בסה”כ או שעות ביקור במרכז יום. חולה סיעודי הנזקק ליותר מכך (בעצם, כל החולים הסיעודיים) יאלץ לממן את כל ההוצאות ממקור אחר. במקרה של אשפוז במוסד, העלות יכולה להגיע ל 10,000 עד 20,000 ₪ בחודש. כאן המימון מוענק על ידי משרד הבריאות, אך על החולה לעמוד בהגדרה מחמירה של מוגבלות: ריתוק למיטה או לעגלת נכים או אי שליטה בסוגרים ובמקרה של תשישות נפש, צורך לעזרה מלאה בפעילויות היומיום. בנוסף, הוא ומשפחתו, לרבות ילדיו הבגירים, צריכים לעבור מבחן הכנסה המוכיח שאינם יכולים לממן את האשפוז בעצמם. יש לציין כי תהליך השגת הזכאות לאשפוז וקבלת סיוע כלכלי בעבורו אורך מספר חודשים והוא קשה וסבוך.

ביטוח סיעודי פרטי הוא פתרון המבטיח איכות חיים והקלה על המעמסה הכלכלית במקרה שאתה או אחד מיקיריך תהפכו לסיעודיים.

צרו קשר

לקבלת מידע נוסף וייעוץ אישי, פנה למשקי טנא

טלפון

04-8813816

כתובת

גוליאלמו מרקוני 10, חיפה