אימון לכלכלת המשפחה

אימון (קואצ’ינג) כלכלי למשפחה

אימון (קואוצ’ינג) כלכלי למשפחות הקיבוץ

בשנים האחרונות התבהר כי קיים פער אדיר בין ידע כלכלי נכון לבין מימושו בפועל בחיים של מרביתנו. שגרת היום-יום לא מאפשרת לנו לחשוב ולהתנהל באופן נכון, שקול ומתאים. כמו כן, לא לכולם יש את המודעות, הידע, הכישורים והמחויבות לנהל ולתכנן את כלכלת המשפחה. בדיוק למטרה זו קמה במשקי טנא מחלקת אימון (קואוצ’ינג) כלכלי למשפחות הקיבוץ.

בקיבוצים, תהליכי ההפרטה יצרו מציאות חדשה בה האחריות לאיתנות כלכלת המשפחה בקיבוץ עברה לידי המשפחה (למעט רשת הביטחון הסוציאלית, בהתאם לתקנות הרשם והחלטות כל קיבוץ וקיבוץ). מרבית החברים עובדים מחוץ לקיבוץ וחלקם אף פונים ליזמות עסקית. עם זאת, ברי לכל שקריסה כלכלית של משפחה בקיבוץ כתוצאה מהתנהלות לא נכונה תגיע לשולחן הנהלת הקיבוץ ועשויה להציב בפני הקיבוץ אתגרים לא פשוטים.

על מנת לסייע ולחסוך עוגמת נפש למשפחות ו”כאבי ראש” לקיבוץ אנחנו מזמינים אתכם לפעול באופן יזום להבטחת הידע הבסיסי בכלכלת המשפחה, להנעת החברים ללקיחת אחריות על מצבם הכלכלי כיום ועל עתידם הכלכלי בעזרת ניהול תקין של כלכלת המשפחה.

מנהל מחלקת הייעוץ הכלכלי למשפחה במשקי טנא, מאור מוזס הינו מאמן כלכלי מקצועי ויועץ לכלכלת המשפחה, בעל ניסיון בעבודה עם מאות משפחות אותן הוביל לשיפור וייעול ההתנהלות הכלכלית כבסיס להשגת העצמאות הכלכלית. מאור הינו בעל הסמכה בינ”ל לתקן מתכנן פיננסי (CFP), כותב טור קבוע בעיתונים, מתראיין לתוכניות רדיו ורואה זאת כשליחות לחזק את המודעות הציבורית לכסף שלנו ולעתיד כלכלת המשפחה של כל אחד ואחת מאתנו.

השירותים המרכזיים שמציעה המחלקה לכלכלת המשפחה הם:
סדנת כלים וטיפים ל”ניהול נבון לחיים עם בטחון”

ההרצאה מועברת “בגובה העיניים” לקהל הרחב ודנה במספר נושאים ממקום של שליטה ובקרה (ולא לחץ ומתח). מטרת ההרצאה היא להגביר את המודעות לניהול תקין של כלכלת המשפחה ולהניע לפעולה בקרב המשתתפים. נושאי ההרצאה מותאמים לפי דרישות ובקשות וכוללים בין השאר:

1) הכלכלה של היום זה לא מה שחשבנו
2) מה לעשות? לעשות!
3) כלכלת המשפחה – דגשים וטיפים
4) האקדמיה לקניות
5) גם את הפרישה צריך לתכנן
6) אנחנו כן משפיעים על ילדינו – חינוך פיננסי לילדים
7) הכנסה פאסיבית – הדרך לעצמאות פיננסית

תהליך אימון (קואוצ’ינג) כלכלי “ממינוס לפלוס”

סדרת פגישות מובנית המותאמת לבני הזוג המתקיימת לרוב בביתם. בתהליך הם מלווים ומאומנים ע”י מאמן כלכלי למשפחה לבהירות המצב הכלכלי, להצבת מטרות ויעדים, לבניית תכנית פעולה, לעשייה ולשיפור ההתנהלות הכלכלית לרבות חסכונות שיבטיחו מימוש החלומות והיעדים. הדגש בתהליך זה הוא על לקיחת אחריות של שני בני הזוג, מציאת פתרונות ויישומם בפועל.

תהליך אימון (קואוצ’ינג) כלכלי “הדרך לאיתנות פיננסית”

למשפחות מבוססות המעוניינות להגיע להעצמה כלכלית מוצע תהליך אישי לבני הזוג בו הם מונחים, מלווים ומאומנים ע”י מאמן כלכלי למשפחה להשגת הכנסה פאסיבית שתבטיח להם עצמאות כלכלית לטווח ארוך.

לתשומת לבכם: מחקרים מוכיחים כי עובדים שמנהלים את כלכלת המשפחה באופן יעיל, הינם עובדים מרוצים יותר ופנויים יותר לעבודתם. ניהול אחראי של כלכלת המשפחה תורם הן לעובד והן למעסיק.

צרו קשר

לקבלת מידע נוסף וייעוץ אישי, פנה למשקי טנא

טלפון

04-8813816

כתובת

גוליאלמו מרקוני 10, חיפה