ייעוץ פרישה משקי טנא סוכנות לביטוח פנסיוני

ייעוץ פרישה

מהו יעוץ פרישה?

 בדיקה של התוכניות הפנסיוניות ערב הפרישה במטרה להתאים ולמקסם את הפנסיה שתשולם ללקוח באמצעות: בחירת מסלול פרישה , קבלת החלטה לגבי משיכת סכומים הוניים או פיצויים מתוכניות הפנסיה, מיצוי הטבות מס, איחוד תוכניות פנסיוניות, החלטה לגבי גיל משיכת הפנסיה ועוד

מי צריך יעוץ פרישה?

כל אדם שיש לו יותר מתוכנית פנסיה אחת או שמקבל פיצויים בפרישה, או שיש לו קרן פנסיה חדשה או ביטוח מנהלים או שהפנסיה שלו גבוהה מתקרת הפטור ממס.

למה צריך ייעוץ פרישה?

כולנו עובדים קשה לאורך שנים רבות, הן על מנת לפרנס את משפחתנו והן על מנת להרגיש חיוניים ומשמעותיים. שנות העבודה מתאפיינות לרוב בהכנסה שהולכת וגדלה בשנים הראשונות, ומתייצבת עם ההתקרבות לגיל הפרישה. לתקופת הפרישה השלכות ומאפיינים רבים- לפתע אנו נהנים מזמן פנוי בשפע, וניגשים להגשמת שאיפות וחלומות שנאלצו להמתין לשנים בהן יש פנאי רב יותר. מאידך, ההכנסה אליה היינו רגילים משתנה באופן די דרמטי, אצל רוב האוכלוסיה ההכנסה בגיל הפרישה צפויה לרדת באופן דרמטי בשיעור של 25%-35%.

הפורשים משוק העבודה צפויים להתמודד עם אתגר של הכנסה נמוכה יותר מחד, ומנגד עם סל הוצאות שונה מזה שהורגלו אליו. אז כיצד מתמודדים? צריך לזכור שתקופת הפרישה היא תקופה נפלאה עבור הפורשים, אשר יכולים לנצל את זמנם ללמוד, לנפוש, לטייל, לבלות זמן עם המשפחה ולהתנסות בחוויות חדשות. מאידך, המעבר לתקופת הפרישה מחייב היערכות לשינוי הצפוי בשגרה הכלכלית.

העצה הטובה ביותר שניתן לתת היא- להתכונן ולתכנן. בדיוק כמו שמתכננים לוח זמנים, משימות לביצוע או תקציב, כך תכנון הפרישה צריך לכלול יעוץ מקצועי שמטרתו למקסם את הפנסיה ולהתאים אותה לצרכיו של הפורש על מנת ליהנות מהפרישה מתוך רוגע ובטחון.

ייחודיות יעוץ הפרישה לחברי קיבוץ:

יעוץ הפרישה עבור חברי קיבוץ הינו בעל מאפיינים ייחודיים בשל מערכת היחסים הכלכלית בין חבר הקיבוץ לבין הקיבוץ. לכן, חשיבות ייעוץ הפרישה עבור חבר הקיבוץ מקבלת משנה תוקף:

1) החלטות הקיבוץ בנושא פנסיה עשויות להשפיע מאד על גובה הפנסיה שיקבל החבר ויש לוודא שהן מובנות ומיושמות באופן תקין

2) מיסוי הפנסיה של חברי קיבוצים שונה משל שאר האוכלוסיה

3) החלטות כמו דחיית משיכת פנסיה או הקדמת משיכת פנסיה לא מושפעות רק מרצון החבר אלא גם מהחלטות הקיבוץ ויש לבחון בכל סיטואציה את הכדאיות של ההחלטה בראי החלטות הפנסיוניות של הקיבוץ

יצירת קשר ותיאום פגישה: 04-8813816 או בדוא”ל web@mkb-tene.co.il

מה כולל יעוץ פרישה?

1) יעוץ לגבי הגיל בו נכון להתחיל למשוך פנסיה
2) יעוץ לגבי אופן המשיכה – האם לקחת את הכספים כקצבה חודשית או כסכום חד פעמי
3) יעוץ לגבי מימוש פיצויי פיטורין
4) יעוץ לבחירת מסלול פנסיה לבחור
5) יעוץ למיצוי הטבות המס
6) יעוץ לגבי מועד הגשת הבקשה לקבלת פנסיה

צרו קשר

לקבלת מידע נוסף וייעוץ אישי, פנה למשקי טנא

טלפון

04-8813816

כתובת

גוליאלמו מרקוני 10, חיפה